kundu_737_1559051764.jpeg

Antalya Havalimanı Kundu Transferleri.

Kişi Sayısı

Uçak İniş Saati

Uçak Kalkış Saati

Hemen Destek

+0539 351 79 26

7/24 Hizmetinizdeyiz

Kundu'da çok fazla gezilecek yer ve tarihi mekan olmasa da, Antalya il merkezine yaklaşık 13 kilometrelik bir uzaklıkta olduğu için şehrin birçok noktasına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. İşte Kundu'ya yakın olan gezi noktaları:

Lara: Lara'ya oldukça yakın bir konumda yer alır Kundu. Lara'nın birbirinden güzel plajlarına ve doğal güzelliklerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Elverişli iklim koşulları nedeniyle sıklıkla tercih edilen tatil bölgelerinden biridir Lara. Lara'da attığınız her adımda bölgenin büyüsüne kapılıp zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Yivli Minare: Antalya Kaleiçi'nde yer alan Yivli Minare, aynı ismi taşıdığı caminin en dikkat çeken parçasıdır. 13. yüzyılla tarihlendirilen Yivli Minare'yi gezi listenize dahil edebilirsiniz. Minarenin Selçuklu döneminde inşa edildiği bilinmekle birlikte, ilk olarak Bizans kilisesi olarak inşa edilen yapının camiye çevrilmesinin ardından eklenmiştir. Şehir merkezinin her noktasından görülebilen Yivli Minare'ye ulaşmanız oldukça kolay.

Antalya Oyuncak Müzesi: Şair Sunay Akın'ın açılmasında öncülük ettiği Antalya Oyuncak Müzesi, her yaşa hitap eden bir gezi noktasıdır. Eski oyuncakların sergilendiği müzede sevilen çizgi film karakterlerinin de heykeli bulunuyor. Hem çocuklarınıza harika bir gezi olacak hem de sizleri çocukluğunuza götürecek Antalya Oyuncak Müzesi.

Antalya Karatay Medresesi: Kaleiçi'nde yer alan gezi alanlarının biri de Antalya Karatay Medresesi'dir. 1250 yılıyla tarihlendirilen medrese, Celaleddin Karatay tarafından yaptırılmıştır. Yapının dış mimarisi dikkat çekici olup, aynı zamanda iç mekanı da mistik bir atmosfere sahip.